اگر صخره در مسیر رود نبود ،رود هیچ آوازی از خود سر نمی داد.
خانه » تاریخ » تقویم تاریخ » مرداد » ۱۳ مرداد ۱۳۱۲ ـ تولد مهدی آمیغی
1242 بازدید

۱۳ مرداد ۱۳۱۲ ـ تولد مهدی آمیغی

۱۳ مرداد ۱۳۱۲
برابر با ۱۲ ربیع‌الثانی ۱۳۵۲ و ۱۴ آوریل ۱۹۸۱
تولد مهدی آمیغی

مهدی آمیغی ـ پدر واکسن تب برفکی ـ به سال ۱۳۱۲ هجری‌شمسی در تبریز متولد شد. پس از اتمام دوران ابتدایی در مدرسه رشدیه، دوره شش ساله متوسطه را در عرض ۴ سال در دبیرستان فردوسی سپری نمود و سپس به همراه خانواده برای همیشه به تهران مهاجرت کرد.
در سال ۱۳۳۱ هجری‌شمسی به‌عنوان نفر اول کنکور دانشکده پزشکی و دامپزشکی وارد دانشگاه تهران شد و در رشته دامپزشکی تحصیلات تکمیلی خود را از سرگرفت ضمن آنکه در فوتبال نیز مهارت بالایی به دست آورد و در تیم‌های دانشگاه تهران، باشگاه شاهین و تیم ملی با قدرت تمام به بازی پرداخت.
وی با رتبه اول، رشته دامپزشکی را در دانشگاه تهران به پایان رسانید و با بورسیه تحصیلی راهی بلژیک شده مدت ۳ سال در دانشگاه بروکسل تحصیلات خود را ادامه داد. در دوران پایانی تحصیلات، با یک خانم غیرمسلمان پیمان زناشویی بست که پس از بازگشت به ایران او را به دین اسلام دعوت کرد.
آمیغی علی‌رغم دعوت دانشگاه تهران جهت تدریس، به استخدام مؤسسه سرم‌سازی رازی درآمد و چندی بعد برای سپری کردن دوره تخصصی تب برفکی، راهی فرانسه شد و در مرکز تحقیقات لیون به پژوهش پرداخت تا اینکه در مؤسسه رازی بخش تب برفکی را راه‌اندازی نمود.
از این انسان وارسته بالغ بر ۳۰ مقاله علمی در نشریات داخلی و خارجی در زبان‌های انگلیسی و فرانسوی منتشر شده است.
دکتر آمیغی از سال‌ها پیش در اثر بروز غده بدخیم چندین بار تحت عمل جراحی قرار گرفت و چندی بعد به عارضه قلبی مبتلا شد تا اینکه در تیرماه ۱۳۸۴ بر اثر مشکل قلبی دار فانی را وداع گفت.

برچسب ها :
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه