کیش خوب همانند فوتبال خوب است، حرف نمی زند ، عمل می کند.
خانه » تاریخ » تقویم تاریخ » بهمن » ۲۸ بهمن ۱۳۸۴ ـ درگذشت رضا توحیدى
1305 بازدید

۲۸ بهمن ۱۳۸۴ ـ درگذشت رضا توحیدى

جمعه ۲۸ بهمن ۱۳۸۴
مصادف با ۱۸ محرم ۱۴۲۷ و ۱۷ فوریه ۲۰۰۶
درگذشت شیخ رضا توحیدى

رضا توحیدى

آیت‌الله شیخ رضا توحیدى تبریزى ـ از علمای بزرگ تبریز ـ ، حوالی ساعت ۱۲ شب در زادگاهش چشم از جهان فروبست و پس از تشییع، به شهر مقدس قم انتقال داده شد و بعد از تشییع مجدد در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) و اقامه نماز توسط آیت‌الله حاج میرزا جواد آقا تبریزى، در آرامستان ابوحسین به خاک سپرده شد.

وی در سال ۱۲۹۳ هجری‌شمسی در تبریز به دنیا آمد. در سنین جوانی وارد حوزه علمیه تبریز گردید و دروس مقدماتى، معانى، بیان، منطق، شرایع الاسلام، قسمتى از رسائل، مکاسب و شرح لمعه را فراگرفت و در سال ۱۳۲۳ هجری‌شمسی به نجف‌اشرف رفت و نزد علمای بزرگ آن دیار به کسب فیض پرداخت و پس از سال‌ها تلاش موفق به کسب اجازه اجتهاد و روایت گردید.
وی پس از ۲۵ سال اقامت در نجف‌اشرف، به زادگاهش بازگشت و به خدمات دینى، علمى و تدریس اشتغال ورزید و شب‌ها در مسجد توحید و ظهرها در مسجد آیت‌الله بادکوبه‌اى اقامه جماعت نمود.
ایشان آثار مکتوب فراوانی را از خود برجای گذاشته که برای مثال می‌توان از نفحه القدیر فى شرح خطبه الغدیر (۲ جلد)، تفسیر قرآن، القرآن و الحجه، اربعینیات، الدراسات الدینیه، و تقریرات دروس آیات عظام حلى، خوئی و شاهرودی نام برد.
آیت‌الله توحیدى، از خطاطان و کنده‌کاران ماهر و ممتاز کشور بود که تا آخر عمر در گمنامى زیست.

برچسب ها :
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه