اتحادتان را در تمام زندگی حفظ کنید تا همیشه پایدار و سرافراز باشید.(کوروش کبیر)
خانه » تاریخ » تقویم تاریخ » شهریور » ۲۲ شهریور ۱۲۹۹ ـ تولد سید حمید نطقی
1626 بازدید

۲۲ شهریور ۱۲۹۹ ـ تولد سید حمید نطقی

دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۲۹۹
مصادف با ۲۹ ذیحجه ۱۳۳۸ و ۱۳ سپتامبر ۱۹۲۰
تولد سید حمید نطقی

سید حمید نطقی

سید حمید نطقی ـ پدر روابط‌عمومی نوین ایران ـ در تبریز متولد شد. پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی، با خانواده به شهر آستارا مهاجرت کرد و ضمن ادامه تحصیل، با نیما‌یوشیج آشنایی پیدا کرد و پس از تحصیل در دانشکده حقوق دانشگاه تهران وارد دانشگاه استانبول شد و بعد از اخذ دکترای حقوق قضایی در سال ۱۳۲۷ هجری‌شمسی، به ایران بازگشت.
وی ابتدا به کنسرسیوم نفت و سپس به شرکت نفت ایران و انگلیس پیوست و به‌عنوان مشاور در هیأت مدیره مشغول به کار گردید و در سال ۱۳۳۰ هجری‌شمسی به مدیریت روابط‌عمومی شرکت نفت منصوب شد و از آن زمان به بعد تا سال ۱۳۵۷ هجری‌شمسی فعالیت‌های جدی خود را در زمینه روابط‌عمومی آغاز نمود. وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، همچنان به فعالیت‌های‌آموزشی، پژوهشی و مشاوره‌ای خود با مدیران واحدهای روابط‌عمومی کشور و دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی ادامه داد.
در پی تلاش‌های ایشان و پروفسور کاظم معتمدنژاد، رشته علوم ارتباطات اجتماعی در سال ۱۳۶۸ هجری‌شمسی مجدداً در داخل دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی احیاء شد و نطقی در سال ۱۳۷۷ هجری‌شمسی به‌عنوان بنیان‌گذار و پدر روابط‌عمومی نوین ایران انتخاب گردید و سرانجام در تیر ماه سال بعد بدرود حیات گفت.

برچسب ها :
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه