باورها و ارزش‌ها، بهترين راهنما و مشاور زندگي شما هستند.(آنتوني رابينز)
خانه » تاریخ » تقویم تاریخ » آذر » ۱۸ آذر ۱۳۸۵ ـ درگذشت غلامرضا مردانی‌آذری
1401 بازدید

۱۸ آذر ۱۳۸۵ ـ درگذشت غلامرضا مردانی‌آذری

شنبه ۱۸ آذر ۱۳۸۵
مصادف با ۱۸ ذیقعده ۱۴۲۷ و ۹ دسامبر ۲۰۰۶
درگذشت غلامرضا مردانی‌آذری

غلامرضا مردانی‌آذر

غلامرضا مردانی‌آذری ، نیکوکار مدرسه‌ساز که به پدر مدرسه‌سازی ایران شهرت داشت، مبلغ ۱۰ میلیارد ریال وجه نقد و معادل ۳ هزار میلیون ریال اوراق مشارکت در گاوصندوق شرکت قرار داده بود که منشی خصوصی‌اش با اطلاع از آن و به منظور تصاحب پول‌ها، تصمیم به قتل وی گرفت و بدین ترتیب با یک قاتل حرفه‌ای به مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال قرارداد بست تا وی را به قتل برساند.
منشی نابکار روز ۱۸ آذر ۱۳۸۵، ایشان را تا ساعت ۵ بعدازظهر در دفتر کار معطل و شرایط را برای قاتل مهیا نمود تا اینکه پس از ورود به دفتر، ایشان را به راحتی خفه و گاو صندوق را باز کرده بود ولی فقط مبلغ ۷۰ میلیون ریال به همراه اوراق مشارکت وجود داشت که نهایتاً با مراجعه منشی به بانک، به همراه اوراق مشارکت دستگیر و قضیه به کلی فاش گردید.
بدین ترتیب بزرگترین نیکوکار مدرسه‌ساز کشور به دنبال وسوسه منشی‌اش به قتل رسید و دفتر زندگانی سراسر خیرخواهانه‌اش بسته شد، غافل از اینکه هزاران کودک از نعمت سرپرستی چنین مرد نیکوکاری بی‌‌نصیب شدند.

وی به سال ۱۳۰۵ هجری‌شمسی در تبریز متولد شد. از سال ۱۳۷۶ هجری‌شمسی مدرسه‌سازی را آغاز کرد و در مدت حیات خویش، ۳۰ مدرسه با اعتبار تقریبی ۳۳۰ میلیارد ریال بنا نمود که هم‌اکنون در آنها بالغ بر ۱۲ هزار دانش‌آموز مشغول به تحصیل هستند.
وی به همراه دو برادر خود، اقدام به مدرسه‌سازی کرد و مدارس دخترانه را به یاد مادرش «زهرا» و مدارس پسرانه را به یاد پدرش «محمد» نامگذاری کرد. آنها در هر مدرسه اتاقی به نام اتاق مؤسس بنا کرده و در آن با دانش‌آموزان صحبت می‌کردند و در صورت نیاز مشکلات خانواده آنها را برطرف می‌نمودند.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه