تنها راه تغییر یافتن یک تصمیم واقعی است.
خانه » تاریخ » تقویم تاریخ » اسفند » ۱۲ اسفند ۱۳۷۳ ـ درگذشت سیروس حدادی
1185 بازدید

۱۲ اسفند ۱۳۷۳ ـ درگذشت سیروس حدادی

جمعه ۱۲ اسفند ۱۳۷۳
مصادف با ۱ شوال ۱۴۱۵ و ۳ مارس ۱۹۹۵
درگذشت سیروس حدادی

سیروس حدادی

سیروس حدادی ـ موسیقیدان، نوازنده صاحب‌نام نی‌لبک و فلوت ـ از دنیای فانی رخت بربست و در آرامستان بهشت‌زهرای تهران به خاک سپرده شد.

وی در سال ۱۳۱۱ هجری‌شمسی در تبریز به دنیا آمد. بیش از ۳ سال از عمرش طی نشده بود که به همراه خانواده عازم تهران شد و تحصیلات ابتدایی را در آن شهر سپری نمود.
پدرش صدای خوب و گیرایی داشت و بسیار زیبا آواز می‌خواند، از این رو سیروس نیز به موسیقی علاقمند شد. نخست نی‌لبکی خرید و به تمرین آهنگ‌های روز پرداخت به‌طوری که توانست آهنگ‌ها را مانند نسخه اصلی بنوازد.
در سال ۱۳۳۱ هجری‌شمسی رئیس هنرستان موسیقی ملی که از دوستان پدرش بود، وی را به فراگیری موسیقی علمی در مدرسه موسیقی دعوت کرد و او با حضور در کلاس‌ها، در مدت یک سال تکنیک‌های صحیح نواختن را فراگرفت و موجب حیرت اساتید موسیقی شد.
وی در سال ۱۳۳۶ هجری‌شمسی به شورای عالی موسیقی که زیر نظر روح‌الله خالقی اداره می‌شد پیوست و ضمن آن به همکاری با ارکستر گلها پرداخت و سالیان سال برای اساتید برجسته‌ای همچون بنان، قوامی و شجریان تکنوازی کرد.
حدادی سالهای متمادی در رادیو مشغول به کار بود و نوازندگی موسیقی‌های ضبط شده را بر عهده داشت و ضمن آن در کلاس‌های موسیقی خصوصی تدریس می‌کرد.

برچسب ها :
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه