شب آنگاه زیباست که نور را باور داشته باشیم.
خانه » تاریخ » تقویم تاریخ » اسفند » ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ ـ درگذشت علی‌اکبر شعاری‌نژاد
1164 بازدید

۱۰ اسفند ۱۳۹۲ ـ درگذشت علی‌اکبر شعاری‌نژاد

شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۲
مصادف با ۲۸ ربیع‌الثانی ۱۴۳۵ و ۱ مارس ۲۰۱۴
درگذشت علی‌اکبر شعاری‌نژاد

علی‌اکبر شعاری‌نژاد

علی‌اکبر شعاری‌نژاد ـ نویسنده، پژوهشگر و از اساتید برجسته روانشناسی و فلسفه ـ پس از ۸۸ سال جهاد علمی و پژوهشی درگذشت.

وی به سال ۱۳۰۴ هجری‌شمسی در تبریز متولد شد. پس از اتمام تحصیلات مقدماتی در زادگاه خود، راهی تهران شد و ضمن کسب تحصیلات تکمیلی در دانشگاه تهران، به تدریس روانشناسی در مدرسه عالی مشغول گردید.
وی در دانشگاه‌های تهران، شهید بهشتی، علامه طباطبائی، و دانشسرای عالی به تدریس روانشناسی پرداخت و برای اولین بار کتابهای ویدئویی را وارد سیستم آموزشی کرد و مربیان آموزشی را به این مهم تشویق و ترغیب نمود.
گستره کاری این استاد برجسته، روانشناسی، فلسفه آموزش و پرورش، روش‌های تربیتی، روانشناسی عمومی کودک و نوجوان و ادبیات کودکان بود و از سال ۱۳۳۶ هجری‌شمسی با شورای ارزشیابی کتاب کودک همکاری داشت و پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، در دانشکده روانشناسی و علوم‌تربیتی دانشگاه علامه طباطبایی به تدریس پرداخت و به عنوان استاد ممتاز و پژوهشگر نمونه دانشگاه انتخاب شد. از این استاد توانمند بیش از ۴۰ عنوان کتاب با موضوعات روانشناسی رشد، روانشناسی یادگیری، اصول ادبیات کودک، و فلسفه آموزش و پرورش به چاپ رسیده است که از مهمترین آنها می‌توان به کتابهای زیر اشاره کرد:
روانشناسی رشد، روانشناسی یادگیری، اصول ادبیات کودک، فرهنگ اصطلاحات جامعه‌شناسی، مباحثی از روانشناسی آموزش و پرورش، نقش فعالیت‌های فوق‌برنامه در تربیت نوجوانان، روانشناسی‌تربیتی، روانشناسی عمومی، روانشناسی نوجوانان، فلسفه آموزش و پرورش، و بهداشت روانی خانواده.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه