قدر زمان حال را بدانید که گذشته هرگز برنمی گردد و آینده شاید نیاید.(گالیله)
خانه » دفاع مقدس » سرداران شهید » ۲۸ مرداد ۱۳۳۶ ـ تولد حسن شفیع‌زاده
4396 بازدید

۲۸ مرداد ۱۳۳۶ ـ تولد حسن شفیع‌زاده

دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۳۶
مصادف با ۲۲ محرم ۱۳۷۷ و ۱۹ اوت ۱۹۵۷
تولد حسن شفیع‌زاده

تولد حسن شفیع‌زاده
حسن شفیع‌زاده در تبریز به دنیا آمد. در سن ۱۲ سالگی از نعمت پدر محروم شد و با این حال به تحصیلاتش ادامه داد و پس از اخذ دیپلم، عازم خدمت سربازی شد.
وی در دوران خدمت مقدس سربازی، در پادگان تبریز نمازخانه‌ای دایر و یک دوره کلاس خداشناسی در آن برپا کرد. با شروع حوادث انقلاب اسلامی، به پخش اعلامیه‌های امام‌خمینی(ره) در پادگان پرداخت. همچنین در راهپیمایی‌های مردمی حضوری فعال داشت و با علمای تبعید شده تبریز در تماس بود و از آنها در به ثمر رسیدن انقلاب الهام می‌گرفت.
با پیروزی انقلاب اسلامی در تهران، همراه گروهی از جوانان حزب‌الهی تبریز، به جمع‌آوری سلاح‌های بیت‌المال پرداخت تا به‌دست نیروهای ضدانقلابی نیفتد.
وی در تبریز مسئول حفاظت از بیت آیت‌الله سید اسدالله مدنی بود ولی با شروع جنگ تحمیلی به سوی جبهه‌های حق علیه باطل شتافت و افتخارات غیرقابل وصفی خلق کرد. با شهادت دکتر مصطفی چمران، مسئول سازماندهی نیروهای وی شد و برای نخستین بار ساخت سلاح و مهمات را در داخل کشور توسط سپاه، پیشنهاد کرد و گروهی برای طراحی و ساخت توپ ۱۲۲ میلی‌متری عازم اراک نمود و به اصرار شدید وی، در کارخانه ماشین‌سازی اراک، طراحی، نمونه‌سازی و تولید شد.
سرانجام این سردار رشید اسلام در روز ۸ اردیبهشت ۱۳۶۶ در عملیات کربلای ۱۰ در منطقه ماؤوت به شهادت رسید.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه