عزیزانم هنگام نشستن, بزرگان و ریش سپیدان را بر خود مقدم بدانید.(کوروش کبیر)
خانه » تاریخ » تقویم تاریخ » مهر » ۱۰ مهر ۱۳۷۴ ـ درگذشت ابوالفتح ابوالفتحی
1749 بازدید

۱۰ مهر ۱۳۷۴ ـ درگذشت ابوالفتح ابوالفتحی

دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۷۴
مصادف با ۷ جمادی‌الاول ۱۴۱۶ و ۲ اکتبر ۱۹۹۵
درگذشت ابوالفتح ابوالفتحی

ابوالفتح ابوالفتحی

دکتر ابوالفتح ابوالفتحی ـ حقوقدان و مدرس برجسته دانشگاه ـ درگذشت.

وی در روز ۳ فروردین ۱۳۱۲ در محله دوه‌چی چشم به جهان گشود.

پس از تحصیلات مقدماتی، به ادامه تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه تهران پرداخت و سرانجام به‌عنوان قاضی در دادگستری تبریز مشغول به کار شد و همزمان با قضاوت، توانست در سال ۱۳۴۲ هجری‌شمسی دکترای حقوق قضایی خود را از دانشگاه تهران اخذ نماید.
ابوالفتحی در دوران خدمت خود در امر قضا، به‌عنوان رئیس دادگاه‌های شهرستان‌های استان آذربایجان‌شرقی مشغول به کار بود و در سال ۱۳۶۴ هجری‌شمسی با مسئولیت ریاست دادگاه‌های جنایی استان، بازنشسته شد.
پس از اتمام خدمات دولتی، وارد دانشکده حقوق دانشگاه‌های تبریز و آزاد اسلامی گردید و به تربیت کارشناسان حقوقی همت گماشت.
دکتر ابوالفتحی از اعضای جمعیت خیریه نوبر و انجمن حمایت از ایتام تبریز بود و همواره در برابر ظلم و ناعدالتی می‌ایستاد و به عنوان چهره‌ای مقبول در میان مردم شناخته شده بود.

جمعیت خیریه نوبر تبریز، در سال ۱۳۲۶ شمسى با هدف انجام امور خیر تأسیس و در سال ۱۳۳۱ با شماره هفت به ثبت رسید. اکنون با گذشت بیش از شصت سال جزو یکى از معتبرترین و بزرگترین مؤسسات خیریه کشور بشمار مى‌آید که ضمن خدمات گسترده و متنوع خود، تعداد کثیرى از افراد آبرومند و محروم را تحت پوشش خود قرار داده است.
سرپرستى ایتام، درمان بیماران بى‌بضاعت، تأمین جهیزیه، احداث مراکز درمانى، آموزشى، مسکونى، رفاهى، تأمین شغل، تسهیلات وام، کمک به آسیب دیدگان حوادث غیر مترقبه (زلزله، سیل، آتش سوزى و …)، احداث کتابخانه، احداث چندین باب سرویس بهداشتى بسیار مجهز عمومى، تأمین آب شرب و مزروعى در بعضى مناطق روستانشین و سایر خدمات ارزنده دیگر، توسط جمعیت خیریه نوبر در سطح استان آذربایجانشرقى و سایر مناطق کشور (بر حسب مورد) انجام مى‌گیرد.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه