کیش خوب همانند فوتبال خوب است، حرف نمی زند ، عمل می کند.
خانه » هنر » خط » اساتید خوشنویسی » یوسف کله جاهی
2811 بازدید

یوسف کله جاهی

یوسف کله جاهی
(۱۳۴۵ش، تبریز ـ در قید حیات)
استاد خوشنویسی و آواز

یوسف کله جاهی

یوسف کله جاهی در سال ۱۳۴۵ در تبریز متولد شد. پس از طی دوران تحصیل، از سال ۱۳۶۰ به هنر زیبای خوشنویسی علاقمند شده و آن را به صورت جدی دنبال نمود تا اینکه در سال ۱۳۶۵ به اخذ درجه ممتاز در خوشنویسی نائل گردید.
کله جاهی از سال ۱۳۶۵ تا ۱۳۷۲ به عنوان خواننده در صدا و سیمای مرکز استان فعالیت داشت که منجر به دریافت دیپلم افتخار از سومین جشنواره موسیقی فجر در سال ۱۳۶۷ گردید.
وی ضمن عضویت در انجمن خوشنویسان ایران، از سال ۱۳۷۰ رسما به تدریس در انجمن خوشنویسان تبریز پرداخت و این همکاری تا کنون به صورت مستمر ادامه دارد.
کله جاهی با حضور در نمایشگاههای گروهی و انفرادی متعدد در حوزه خط شکسته نستعلیق، مقامهای قابل توجهی در داخل و خارج از کشور کسب نموده است که از مهمترین آنها می توان به کسب مقام در جشنواره بین المللی حلیه شریف ترکیه، ۵ دوره برگزیده جشنواره سراسری غدیر، و مقام دوم جشنواره توحیدی اشاره کرد.
این شکسته نستعلیق نویس توانمند در سال ۱۳۸۸ موفق به کسب درجه استادی از انجمن خوشنویسان ایران شده و در سالهای اخیر نمایشگاههای انفرادی شمس و قمر، ترنم شکسته، حافظانه ها، و حیدربابا را با استقبال گسترده اهل هنر برگزار نموده که عواید نمایشگاه اخیر برای کمک به سیل زدگان کشور اختصاص یافته است.

چند نمونه از کارهای استاد کله جاهی

یوسف کله جاهی

یوسف کله جاهی

یوسف کله جاهی

یوسف کله جاهی

یوسف کله جاهی

یوسف کله جاهی

یوسف کله جاهی

برچسب ها :
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه