امام حسين(ع):اگر دين نداريد لااقل آزاده باشيد.
خانه » گردشگری » موزه خودروهای کلاسیک تبریز
8872 بازدید

موزه خودروهای کلاسیک تبریز

موزه خودروهای کلاسیک تبریز

خودروهای کلاسیک تبریز

موزه خودروهای کلاسیک تبریز متعلق به اولین مجموعه دار خودروهای قدیمی در تبریز است که با تلاش ۴۰ ساله خلیل غفاری در سال ۱۳۹۳ هجری شمسی آغاز بکار نموده است.

این مجموعه دیدنی و جذاب متشکل از قدیمی ترین خودروهای جهان است که قدیمی ترین خودرو آن یک دستگاه فورد با شماره پلاک ۶۰۷ مربوط به سال ۱۹۳۶ میلادی می باشد.

به گفته گردآورنده این مجموعه، برای تامین خودروها که تعدادشان به ۲۰ دستگاه می رسد، فشارها و مشقت های زیاده تحمل شده و در برخی موارد برای تهیه قطعات آنها چهار تا پنج سال وقت صرف گردیده و به نقاط مختلف جهان سفر شده است تا نام بزرگ تبریز به عنوان شهر اولین ها جادوانه بماند.

دایمی بودن و وجود شجره معتبر برای هر کدام از خودروهای به نمایش درآمده، از ویژگی های این نمایشگاه است که بخش عمده اعتبار این خودروها مربوط به صاحبان شاخص و مشهور آنهاست و در این زمینه می توان به خودروهای کلنل پسیان، بهروز وثوقی، استاد شهریار، خلیفه کل ارامنه اصفهان، خان علمدار جلفا، خان ماکو و … اشاره کرد.

خودروهای به نمایش درآمده در این مجموعه ارزشمند از کشورهای آلمان، آمریکا و ژاپن و از مدل های فورد، بنز، شورلت و بیوک، استودی بیکر، کرایسلر، فولکس واگن، دوج و سایر برندهای معتبر است.

برخی از این خودروهای به نمایش درآمده در این مجموعه همچون بنز وی.آی.پی به تعداد بسیار محدودی در جهان تولید شده و نمونه حاضر یکی از معدود خودروهای باقیمانده از این مدل می باشد.

موزه خودروهای کلاسیک تبریز در کیلومتر ۱۰ دروازه تهران، پذیرای بازدیدکنندگان است.

خودروهای کلاسیک تبریز خودروهای کلاسیک تبریز خودروهای کلاسیک تبریز خودروهای کلاسیک تبریز خودروهای کلاسیک تبریزخودروهای کلاسیک تبریز

خودروهای کلاسیک تبریز خودروهای کلاسیک تبریز خودروهای کلاسیک تبریز

تاکنون ۲ نظر ثبت شده است.

  1. خیلی ممنون از سایت مفیدتون عالی هستین شما

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه