به عهد و پیمان خود وفا کنید (قران کریم)
خانه » مشاهیر و مفاخر » دولتمردان عالی رتبه » مجید نسرین‌پور ؛ فرماندار تبریز، شهردار تبریز در سال ۱۳۳۹
2075 بازدید

مجید نسرین‌پور ؛ فرماندار تبریز، شهردار تبریز در سال ۱۳۳۹

مجید نسرین‌پور
(۱۲۹۵ش، تبریز ـ ۱۹ شهریور ۱۳۶۴، قم)
فرماندار تبریز، شهردار تبریز

مجید نسرین‌پور

مجید نسرین‌پور سال ۱۲۹۵ هجری‌شمسی در محله سیلاب متولد شد. پس از اتمام تحصیلات مقدماتی و اخذ دیپلم، به استخدام شهرداری تبریز درآمد و پس از سال‌ها خدمت صادقانه و کسب تجارب ارزشمند، به ریاست اداره محاسبات شهرداری منصوب گردید. وی چندی بعد به وزارت کشور منتقل و در امور شهرداری‌های وزارتخانه مشغول به کار شد تا اینکه در سال ۱۳۳۴ هجری‌شمسی به‌عنوان شهردار خوی انتخاب و به انجام کارهای اجرایی در شهرداری اقدام نمود.
وی در زمان استانداری ابراهیم زند با عنوان رئیس دفتر استاندار فعالیت نمود اما به واسطه کارایی و توانمندی که داشت با روی کار آمدن موسی مهام به سمت فرماندار تبریز برگزیده شد.
نسرین‌پور در سال ۱۳۳۹ هجری‌شمسی کلید تبریز را در دست گرفت و به‌عنوان شهردار تبریز در توسعه شهر قدم‌های ارزشمندی برداشت.
از فعالیت‌های مهم صورت گرفته در زمان مسئولیت نسرین‌پور در شهرداری تبریز می‌توان به احداث بلوارهای باغ گلستان تا میدان قونقا و میدان قونقا تا میدان راه‌آهن، احداث جاده دوم ائل‌گلی، نرده‌گذاری در کل خیابان‌های سطح شهر، سنگ‌فرش و آسفالت اساسی خیابان‌ها و محلات سطح شهر، احداث زورخانه تختی، پل‌سازی امتداد ملل متحد روی مهرانرود و پل‌سازی خیابان دارایی اشاره کرد.
چهل و نهمین شهردار تبریز روز ۱۹ شهریور ۱۳۶۴ در سن ۶۹ سالگی چشم از جهان فروبست و در باغ رضوان شهر مقدس قم به خاک سپرده شد.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه