هر روز، روزي است كه هست و هرگز در جهان روزهاي هم شكلي وجود نداشته است.
خانه » مشاهیر و مفاخر » هنرمندان » غلامحسین فخیمی‌کیا ؛ موسیقیدان، رئیس هنرستان موسیقی تهران
2217 بازدید

غلامحسین فخیمی‌کیا ؛ موسیقیدان، رئیس هنرستان موسیقی تهران

غلامحسین فخیمی‌کیا
(۱۳۲۳ش، تبریز ـ در قید حیات)
موسیقیدان، رئیس هنرستان موسیقی تهران

غلامحسین فخیمی‌کیا

غلامحسین فخیمی‌کیا به سال ۱۳۲۳ هجری‌شمسی در تبریز متولد شد. پس از اتمام تحصیلات عمومی، در سن ۱۲ سالگی با شکل‌گیری هنرستان موسیقی تبریز به تحصیل در آن پرداخت و مدت ۵ سال به فراگیری ویولن نزد استاد استپان سانوسیان مشغول گردید.
وی ضمن تحصیل همزمان در هنرستان موسیقی و دبیرستان فردوسی، در کنسرت‌های متعددی شرکت نمود و همه ساله در مسابقات مختلف استانی و کشوری به موفقیت‌های قابل توجهی دست یافت.
در طول اقامتش در تبریز، با ارکستر برنامه کودک و ارکستر جوانان رادیو تبریز همکاری کرد و چندی بعد به عضویت رسمی ارکستر شماره یک ایرانی و ارکستر آذربایجانی رادیو تبریز درآمد و ارکستر بزرگ جوانان را در تبریز پایه‌ریزی نمود و همزمان به اجرای کنسرت‌های متعددی پرداخت.
فخیمی‌کیا در سال ۱۳۴۷ هجری‌شمسی به تهران رفت و فعالیت خود را با همکاری در ارکستر جوانان رادیو آغاز نمود و ضمن آن به استخدام وزارت فرهنگ و هنر درآمد. از سال ۱۳۵۰ هجری‌شمسی تدریس موسیقی در مدارس تهران و مرکز تربیت معلم را شروع کرد و سال‌های متمادی هنرمندان برجسته‌ای تربیت نمود.
عضویت در ارکستر رودکی تهران، ارکستر باربد، ارکستر بزرگ رادیو ایران، شورای فنی آموزشگاههای آزاد هنری در رشته موسیقی، شورای ارزشیابی مشاغل هنری، و ارکستر شماره ۲ وزارت فرهنگ و هنر از جمله افتخارات استاد فخیمی‌کیا به شمار می‌رود.
وی در سال ۱۳۶۳ هجری‌شمسی ریاست هنرستان موسیقی تهران را عهده‌دار شد و خدمات ارزشمندی ارائه کرد. ۲ سال بعد با همکاری دوتن از دوستانش اقدام به پایه‌گذاری مؤسسه آزاد آموزش موسیقی نمود و به آموزش حرفه‌ای موسیقی برای علاقمندان این هنر مشغول شد.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه