عمر آنقدر کوتاه است که نمی‌ارزد آدم حقیر و کوچک بماند.
خانه » مشاهیر و مفاخر » نویسندگان » علی‌اکبر شعاری‌نژاد ؛ نویسنده، پژوهشگر، از اساتید برجسته روانشناسی و فلسفه
2637 بازدید

علی‌اکبر شعاری‌نژاد ؛ نویسنده، پژوهشگر، از اساتید برجسته روانشناسی و فلسفه

علی‌اکبر شعاری‌نژاد
(۱۳۰۴ش، تبریز ـ ۱۰ اسفند ۱۳۹۲، تهران)
نویسنده، پژوهشگر، از اساتید برجسته روانشناسی و فلسفه

علی‌اکبر شعاری‌نژاد

علی‌اکبر شعاری‌نژاد به سال ۱۳۰۴ هجری‌شمسی در تبریز متولد شد. پس از اتمام تحصیلات مقدماتی در زادگاه خود، راهی تهران شد و ضمن کسب تحصیلات تکمیلی در دانشگاه تهران، به تدریس روانشناسی در دانشگاه‌های تهران، شهید بهشتی، علامه طباطبائی، و دانشسرای عالی پرداخت و برای اولین بار کتاب‌های ویدئویی را وارد سیستم آموزشی کرد و مربیان آموزشی را به این مهم تشویق و ترغیب نمود.
گستره کاری این استاد برجسته، روانشناسی، فلسفه آموزش و پرورش، روش‌های تربیتی، روانشناسی عمومی کودک و نوجوان، و ادبیات کودکان بود و از سال ۱۳۳۶ هجری‌شمسی با شورای ارزشیابی کتاب کودک همکاری داشت و پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، در دانشکده روانشناسی و علوم‌تربیتی دانشگاه علامه طباطبایی به تدریس پرداخت و عنوان استاد ممتاز و پژوهشگر نمونه دانشگاه را از آن خود کرد.
از این استاد توانمند بیش از ۴۰ عنوان کتاب با موضوعات روانشناسی رشد، اصول ادبیات کودک، روانشناسی یادگیری، و فلسفه آموزش و پرورش به چاپ رسیده است که از مهم‌ترین آنها می‌توان به کتاب‌های زیر اشاره کرد:
روانشناسی رشد، روانشناسی یادگیری، اصول ادبیات کودک، فرهنگ اصطلاحات جامعه‌شناسی، روانشناسی عمومی، مباحثی از روانشناسی آموزش و پرورش، نقش فعالیت‌های فوق‌برنامه در تربیت نوجوانان، روانشناسی‌تربیتی، روانشناسی نوجوانان، فلسفه آموزش و پرورش، و بهداشت روانی خانواده.
دکتر شعاری‌نژاد پس از ۸۸ سال جهاد علمی و پژوهشی، در سال ۱۳۹۲ هجری‌شمسی چشم از جهان فروبست.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه