نیکوترین عادت تفکر است و حکمت زاده تفکر.
خانه » دفاع مقدس » سرداران شهید » سردار شهید اکبر آشتاب ؛ فرمانده واحد ادوات لشکر ۳۱ عاشورا
4168 بازدید

سردار شهید اکبر آشتاب ؛ فرمانده واحد ادوات لشکر ۳۱ عاشورا

سردار شهید اکبر آشتاب

اکبر آشتاب

اکبر آشتاب ۲۰ فروردین ماه سال ۱۳۴۱ در محله مارالان در خانواده متدین و مستضعف متولد شد.
دوران کودکی را در خانواده به سرپرستی پدر و مادر گذراند و از شش سالگی در دبستان دیباج (سابق) مشغول تحصیل شد. دوران شش ساله ابتدائی را در مدرسه مزبور به پایان رساند و تحصیلات متوسطه را در هنرستان کشاورزی شهید بهشتی تبریز با موفقیت سپری کرد.
او ضمن تحصیلات همواره کمک کار پدر خود در کسب و کار بود و در تامین معاش به والدین خود کمک می کرد. همواره در زمان تحصیل آن چه را در توان داشت به کار می گرفت و تلاش و فعالیت می نمود. از آغاز انقلاب اسلامی همیشه در جهت پیشبرد انقلاب فعالیت و تلاش می کرد.
در اواخر سال ۱۳۵۸ وارد سپاه شد و بعد از آموزشهای لازم و شایستگی نظامی که از خود نشان داد به مربی گری سلاحهای سبک و سنگین انتخاب شد. وی با حضور در پایگاه آموزشی شهید میرسلطانی، اقدامات زیادی را در جهت آموزش نظامی نیروهای سپاه و بسیج به عمل آورد.
وی در آبان ماه سال ۱۳۵۹ به جبهه پاوه رفت و بعد از ۴ ماه جنگ و مبارزه ، به تهران عزیمت نمود و در پادگان سعیدآباد برای تکمیل تخصص مربی گری به آموزش سلاح های مهم ، تانک ، توپ ، توپهای پدافندی ، تفنگ ۱۰۶ ، مشغول گردید تا اینکه در برگشت به تبریز در مرکز آموزشی خاصابان مشغول آموزش افراد سپاه شد.
هشتم آذر ماه ۱۳۶۱ به جبهه سوسنگرد رفت تا در عملیات پیروزمندانه طریق القدس شرکت کند. در این عملیات فرمانده واحد ادوات (ضد زره) لشکر ۳۱ عاشورا بود و تا اینکه به شهادت رسید.
آشتاب در وصیت نامه خود آرزو می کند:
“ای کاش نمیرم و ببینم که دشمن را به لرزه انداخته ام تا بفهمد که اسلام راستین فقط با پیروی خط امام عملی است.”
این چنین بود که با پیروی از مکتب حسینی و به فرمان امام خمینی(ره) با شهادت خویش دشمنان اسلام و مسلمین را خوار و ذلیل نمود.

برچسب ها :
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه