در این جهان، همواره برای كسانی كه از خطری بهراسند، خطری وجود خواهد داشت.
خانه » مشاهیر و مفاخر » دولتمردان عالی رتبه » سید محمد علی آل هاشم ؛ امام جمعه ای از جنس مردم
4701 بازدید

سید محمد علی آل هاشم ؛ امام جمعه ای از جنس مردم

سید محمد علی آل هاشم

سید محمد علی آل هاشم

متولد سال ۱۳۴۱ خورشیدی در تبریز

سید محمد علی آل هاشم فرزند روحانی برجسته و نامدار تبریز قهرمان، آیت الله سید محمد تقی آل هاشم است که همچون پدر عظیم الشان خویش که همواره جایگاه معنوی خاصی در بین مردم قهرمان پرور تبریز دارد، او نیز در مدت کوتاهی چنان در دل مردم زادگاهش نفوذ کرده است که گویی دهها سال است در کنار این جماعت بوده است.

سید محمد علی آل هاشم

در این شهر اولین ها، این مجاهد بزرگوار کارهای خاصی انجام می دهد که از نگاه عرفا اعمال انسانی و از نگاه عوام اولین های دیگری است که توسط این سید جلیل القدر اتفاق می افتد. شایر تعجب کنید اما او بزرگمردی است که میهمان ناخوانده سفره کارگران رنج دیده می شود، با تاکسی به سر کلاس درسش می رود، در روزهای آلودگی شدید هوا از مترو برای سفرهای سهری بهره می گیرد، بعد از فریضه نماز جمعه ساعتی با مردم شهرش قدم زنان درد و دل می کند و به احترام این کارهای مبارک مردم تبریز نیز چنان بیعتی با وی بسته اند که سرباز گونه تحت امر او شده اند و نمونه اش را جریانات فتنه های اخیر کشور می توان عنوان نمود که مردم تبریز از آن سربلند بیرون آمدند و به دشمن طمعکار اطمینان نکردند.

سید محمد علی آل هاشم ، آن سید جلیل القدر ذیمقدار از روز  ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ در تبریز مسئولیتش را آغاز نمود و همزمان ریاست سازمان عقیدتی سیاسی ارتش را که از سال ۱۳۸۸ خورشیدی پذیرفته بود، برعهده داشت تا اینکه در ۱۱ تیر ۱۳۹۶ مسئولیتش را در ارتش خاتمه داد.

وی تحصیلات مقدماتی را تا دبیرستان در تبریز سپری کردد و سپس برای تحصیل علوم دینی به شهر مقدس قم عزیمت نمود و تحصیلات علوم حوزوی را تا مقطع سطح چهار حوزوی ( معادل دکترا) ادامه داد. همچنین ایشان علاوه بر تحصیلات حوزوی، دارای مدرک دکترای فقه و مبانی می‌باشند.

تبریز پدیا برای این روحانی عظیم الشان توفیق روزافزون و سربلندی در خدمت آرزومند است.

تاکنون ۲ نظر ثبت شده است.

  1. مطلب بسیار خوبی بود.ممنون از توجه و اشتراک گذاریتون

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه