هرچه اکنون هستیم محصول افکاری است که سابقاً داشته ایم و حالا داریم.
خانه » مبلمان شهری » ایده های نوین شهری » ساربان تاجر تبریزی ، روی پل قاری
3406 بازدید

ساربان تاجر تبریزی ، روی پل قاری

کاروان مجموعه مجسمه های ساربان تاجر تبریزی روز شنبه ۱۲ دی ماه ۱۳۹۴ با حضور جمعی از هنرمندان و شهروندان تبریزی، بر روی پل تاریخی قاری رونمایی شد.

ساربان تاجر تبریزیبه نقل از شهریارنیوز؛ شهردار منطقه هشت در این مراسم ضمن ابراز خوشحالی از اجرای چنین طرح های هویت بخشانه ای در بافت تاریخی تبریز و تقدیر از عوامل اجرایی این طرح، افزود:
پل قاری نقطه ورودی بازار تاریخی تبریز است که در کنار درب باغمیشه قرار دارد و از قدیم به عنوان یکی از مبادی ورودی بازار تبریز به شمار می رفته است و بسیاری از کاروان های اقتصادی و مال التجاره بازرگانان آذربایجانی در این منطقه بارگیری شده و سپس به بازار تبریز منتقل می شدند.

ساربان تاجر تبریزیوی افزود: با توجه به مجاورت پل قاری با درب تاریخی باغمیشه و بازار تبریز، اجرای مجسمه ساربان تاجر تبریزی در این محل بسیار لازم بود که با پشتکار هنرمند مجری این طرح در عرض چند ماه اجرایی گشته و هویت تجاری تاریخی منطقه بازار تبریز را به نمایش گذاشت.

ساربان تاجر تبریزیطرح ساربان تاجر تبریزی که متشکل از هفت مجسمه گروهی است، برای زنده نگه داشتن گذشته تاریخی تبریز، در ورودی بافت تاریخی تبریز اجرا گردید تا این اثر هنری زیبا نشانگر هویت تجاری تاریخی تبریز در گذشته های نه چندان دور باشد.

ساربان تاجر تبریزی

ساربان تاجر تبریزی

ساربان تاجر تبریزی

ساربان تاجر تبریزی

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه