نیکوترین عادت تفکر است و حکمت زاده تفکر.
خانه » مشاهیر و مفاخر » دانشمندان » رحمان رحیم‌زاده ؛ پایه‌گذار جراحی تروماتیک ارتوپدی در جهان
2499 بازدید

رحمان رحیم‌زاده ؛ پایه‌گذار جراحی تروماتیک ارتوپدی در جهان

رحمان رحیم‌زاده
(۲۳ خرداد ۱۳۱۳، تبریز ـ در قید حیات)
پایه‌گذار جراحی تروماتیک ارتوپدی در جهان، رئیس مرکز جراحی مفاصل و استخوان برلین

رحمان رحیم‌زاده

رحمان رحیم‌زاده در سال ۱۳۱۳ هجری‌شمسی در تبریز به دنیا آمد. پس از تحصیلات مقدماتی در تبریز، وارد دانشکده البرز تهران شد و با پایان رسیدن دوره آن در سن ۱۸ سالگی، به دانشگاه استانبول راه یافت و در رشته داروشناسی به تحصیل پرداخت.
برای تکمیل تحصیلات تخصصی پزشکی در رشته جراحی عمومی و جراحی تصادفات ارتوپدی، راهی آلمان شد و پس از طی دوره تحصیلی از دانشگاه ماینز به درجه پروفسوری دست یافت و از سال ۱۳۵۲ هجری‌شمسی ریاست بخش جراحی دانشگاه برلین را برعهده گرفت.
رحیم‌زاده به‌عنوان پایه‌گذار جراحی مدرن ارتوپدی، تکنیک‌های جراحی خاصی در این رشته ابداع کرد و این در حالی است تاکنون هیچ تبعه خارجی نتوانسته است به چنین مدارج علمی در کشور آلمان دست بیابد.
این پزشک برجسته از سال ۱۳۵۴ هجری‌شمسی به‌عنوان مدیر کلینیک دانشگاه بنیامین فرانکلین، برای عمل جراحی مربوط به تصادفات و ترمیم انتخاب گردید و در عرض ۱۵ سال مدیریت تمامی بخش‌های جراحی کلینیک دانشگاه را برعهده گرفت و هم‌اکنون مدیریت مرکز بین‌المللی عمل جراحی مفصل و استخوان برلین را برعهده دارد.
از افتخارات برجسته وی می‌توان به دریافت نشان درجه یک لیاقت جمهوری فدرال آلمان از رئیس جمهور آن کشور در سال ۲۰۰۳ میلادی اشاره نمود.
گفتنی است از این پزشک افتخارآفرین، بالغ بر ۳۵۰ عنوان کتاب، مقاله و جزوه علمی به چاپ رسیده است.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه