هر انسانی مرتکب اشتباه می شود ؛اما فقط انسان های احمق اشتباه خود را تکرار می کنند.(سیسرون)
خانه » مشاهیر و مفاخر » دولتمردان عالی رتبه » حمید وارسته ؛ شهردار تبریز در دهه‌های ۴۰ و ۵۰
2512 بازدید

حمید وارسته ؛ شهردار تبریز در دهه‌های ۴۰ و ۵۰

حمید وارسته
(۹ مرداد ۱۳۰۴، تبریز ـ ۲۳ اسفند ۱۳۹۴، تهران)
شهردار تبریز در دهه‌های ۴۰ و ۵۰

حمید وارسته

حمید وارسته به سال ۱۳۰۴ هجری‌شمسی در تبریز چشم به جهان گشود. پس از اتمام تحصیلات مقدماتی و متوسطه، ادامه تحصیل داد و دکترای حقوق گرفت و از سال ۱۳۳۱ هجری‌شمسی وکالت را آغاز کرد اما پس از ۱۶ سال وکالت، در اسفند ماه ۱۳۴۷ با پیشنهاد انجمن شهر به‌عنوان شهردار تبریز انتخاب گردید و تا آذر ماه ۱۳۵۰ در مسئولیت خود انجام وظیفه نمود.
وارسته از جمله شهرداران بنام تبریز بود و با خلوص نیت و صداقت تمام، اقدامات فراوانی را برای رفاه و رضایت شهروندان تبریزی انجام داد. وی علی‌رغم درآمد بالای وکالت، صرفاً برای خدمت به مردم و شهر خود این مسئولیت را پذیرفت و خدمات ارزشمندی را تقدیم مردم تبریز نمود.
به واسطه صداقت و کاردانی، در مرداد ماه ۱۳۵۴ برای دومین بار به‌عنوان شهردار تبریز برگزیده شد و تا دی‌ماه ۱۳۵۶ در آن مسند به خدمت صادقانه مشغول شد. وی در مجموع نزدیک به ۵ سال کلید شهر را در دست داشت و از هیچ خدمت خداپسندانه‌ای برای مردم دریغ نکرد.
حمید وارسته از پیشگامان توسعه و شکوفایی تبریز بود که بهبود و توسعه ائل‌گلی از جمله کارهای ماندگار ایشان به شمار می‌رود.
تبریز و خاطره‌ها” اثر مکتوب وارسته در حوزه کتاب است که به بازگویی خاطرات دوران کلیدداری تبریز می‌پردازد.
در سال ۱۳۹۳ هجری‌شمسی نشان تبریز توسط شهردار وقت تبریز بر سینه وارسته نصب شد و چندی بعد پس از تحمل دوران طولانی بیماری، ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ در تهران دعوت حق را پذیرفت و پس از تشییع در آرامستان بهشت‌زهرا به خاک سپرده شد.

برچسب ها :
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه