هر انسانی مرتکب اشتباه می شود ؛اما فقط انسان های احمق اشتباه خود را تکرار می کنند.(سیسرون)
خانه » مشاهیر و مفاخر » هنرمندان » جمشید عباچی‌زاده ؛ نقاش و طراح برجسته فرش
2312 بازدید

جمشید عباچی‌زاده ؛ نقاش و طراح برجسته فرش

جمشیـد عباچی‌زاده
(۱۳۲۶ش، تبریز ـ در قید حیات)
نقاش و طراح برجسته فرش

جمشید عباچی‌زاده

جمشید عباچی‌زاده سال ۱۳۲۶ هجری‌شمسی در محله دوه‌چی به دنیا آمد. پدرش از تجار پشم و فرش بود که از این رو جمشید به صنف پدرش علاقمند شد و طراحی فرش را نزد وی فراگرفت.
وی از سن ۳ سالگی در کنار عموی هنرمندش اولین نقاشی خود را خلق کرد و بدین وسیله وارد دنیای هنر شد. دوران تحصیل را در هنرستان هنرهای میرک سپری نمود و نزد اساتید سرشناس و بزرگی همچون مرتضی رسام، آشوت بابایان و عبداله باقری نقاشی را آموخت و چندی بعد به تهران رفت و از محضر استاد محمود فرشچیان بهره‌مند گردید.
همزمان با آموختن نقاشی به فراگیری زبان‌های انگلیسی، آلمانی و ایتالیایی پرداخت و در سال ۱۳۴۸ هجری‌شمسی به زادگاه خود بازگشت و فعالیت‌های هنری خود را از سر گرفت.
در سال ۱۳۵۱ هجری‌شمسی با سفر به ایتالیا وارد آکادمی هنرهای زیبای رم شد و تحت نظر پروفسور زیوری، پروفسور یوگرگو، و پروفسور فرانچسکنی آموزش‌های خود را تکمیل نمود و ۶ سال بعد با اخذ عنوان دانشجوی ممتاز به ایران بازگشت.
عباچی‌زاده قریب به ۳۰ سال در مراکز هنری، علمی، پژوهشی و دانشگاهی به تربیت هنرجویان و دانشجویان پرداخت و ضمن آن با خلق ۴ هزار تابلو نقاشی در نمایشگاه‌های ایران، آلمان، ایتالیا، فرانسه، اتریش و ترکیه حضور درخشان داشت و همواره ستایش همگان را برانگیخته است.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه