آگاه باشيد، تنها با ياد خدا دلها آرامش می ‏يابد! (قران کریم)
خانه » مشاهیر و مفاخر » هنرمندان » بهروز وحیدی‌آذر ؛ رهبر ارکستر سمفونیک، نوازنده ویولن
2155 بازدید

بهروز وحیدی‌آذر ؛ رهبر ارکستر سمفونیک، نوازنده ویولن

بهروز وحیدی‌آذر
(۳ بهمن ۱۳۳۱، تبریز ـ در قید حیات)
رهبر ارکستر سمفونیک، نوازنده ویولن

بهروز وحیدی‌آذر

بهروز وحیدی‌آذر به سال ۱۳۳۱ هجری‌شمسی در تبریز متولد شد. از ۱۲ سالگی وارد هنرستان موسیقی تبریز شد و زیرنظر نیکولا خاچاطوریان به فراگیری و نواختن ویولن پرداخت.
وی در دوران تحصیل خود در هنرستان موسیقی تبریز، از تعلیمات اساتید برجسته‌ای چون استپان گریگوری سانوسیان، زاون یدیقاریانس، آشوت بابایان و هدایت‌اله خیرخواه بهره‌مند شد و پس از پشت سر گذاشتن تحصیلات موسیقی در تبریز، به سال ۱۳۴۶ هجری‌شمسی روانه تهران گردید و ضمن تحصیل در هنرستان عالی موسیقی، از کلاس درس اساتید بزرگ و برجسته کشور استفاده کرد.
از سال ۱۳۴۹ هجری‌شمسی به‌عنوان نوازنده ویولن در ارکستر سمفونیک تهران کار خود را آغاز نمود و ۵ سال بعد در ارکستر مجلسی رادیو و تلویزیون تهران به نوازندگی پرداخت. چندی بعد در هنرستان‌های موسیقی به تدریس مشغول شد و سپس در سال ۱۳۶۹ هجری‌شمسی ارکستر مجلسی تهران را پایه گذاری کرد و سال بعد به دعوت ارکستر مجلسی صدا و سیما، فعالیت خود را در آن مجموعه از سرگرفت.
وحیدی‌آذر به سال ۱۳۷۳ هجری‌شمسی جهت گذراندن دوره رهبری ارکستر راهی سوئیس و ایتالیا شد و دیپلم رهبری آکادمی بین‌المللی موسیقی دریافت نمود.
این موسیقیدان برجسته بیش از ۱۷ سال رهبری ارکستر مجلسی جوانان تهران را برعهده داشت و از سال ۱۳۸۲ هجری‌شمسی با تشکیل ارکستر سمفونیک تبریز، به رهبری آن برگزیده شد.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه