هر برادری که از منافع برادر خود مانند نفع خویش حمایت کرد به کار خود سامان داده است (کوروش کبیر)
خانه » مشاهیر و مفاخر » تاریخ سازان » احد عظیم‌زاده ؛ بزرگترین صادر کننده فرش دستباف ایران، کارآفرین برتر
3624 بازدید

احد عظیم‌زاده ؛ بزرگترین صادر کننده فرش دستباف ایران، کارآفرین برتر

احد عظیم‌زاده
(۱۰ آذر ۱۳۳۶، اسکو ـ در قید حیات)
ابداع کننده فرش دایره، بزرگترین صادر کننده فرش دستباف ایران، کارآفرین برتر

احد عظیم‌زاده

احد عظیم‌زاده به سال ۱۳۳۶ هجری‌شمسی در روستای اسفنجان از توابع اسکو متولد شد. در سن ۷ سالگی پدرش را از دست داد و مجبور شد برای امرار معاش خانواده به قالی‌بافی بپردازد.
وی تا ۱۳ سالگی صبح‌ها قالی می‌بافت و در کلاس‌های شبانه شرکت می‌کرد و از فقر حاکم رنج می‌برد و آرزو داشت شبی با شکم سیر به استقبال خواب برود.
مدت ۵ سال کار خود را با حمل و فروش پشتی و قالی‌های کوچک آغاز نمود و با پشتکار فراوان و اعتقاد به هدف با توکل به خدا، تحمل سختی‌ها برایش آسان شد به طوری که توانست در ۱۸ سالگی مبلغ ۲۰ هزار تومان پس‌انداز داشته باشد. با مقداری قرض و وام بانکی، کارگاهی در روستا تأسیس نمود و به بافت قالی ابریشمی دایره مشغول شد. با آماده شدن چند نمونه از کارها، سرو کله تاجران آلمانی در کارگاه وی پیدا شد و یک شبه ۵/۱۲ میلیون تومان سود عاید وی گردید و کم‌کم صادرات قالیچه به آلمان، ایتالیا، سوئیس، انگلستان، بلژیک و دیگر کشورها اتفاق افتاد.
چندی بعد در مسافرت‌های اروپایی تصمیم گرفت ساخت و ساز بزرگترین هتل کشور را عملی نماید و پروژه عظیم مجتمع برج‌های الماس خاورمیانه را با ۳ برج مدور (۲ برج ۲۵ طبقه و ۱ برج ۳۴ طبقه) در سلمان شهر مازندران اجرا نمود.
عظیم‌زاده با زیر پوشش داشتن بیش از ۱۱۰۰ نفر از کودکان بی‌سرپرست، ۲ سال مداوم به‌عنوان نیکوکار برتر کشور و جزو ۱۰۰ کارآفرین نمونه کشور انتخاب شد و اخیرا نیز به عنوان رهبر کارآفرینان ایران برگزیده شده است.

هر سال تعداد ۱۰۰ نفر به تعداد کودکان تحت پوشش وی افزوده می‌شود.

برچسب ها :
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه