كسي كه هرگز تحت فشار نزيسته باشد، آزادي را لمس نمي كند.
خانه » مشاهیر و مفاخر » هنرمندان » ابراهیم حسین‌زاده مقبلی ؛ از نقاشان بنام و صاحب سبک ایران
3215 بازدید

ابراهیم حسین‌زاده مقبلی ؛ از نقاشان بنام و صاحب سبک ایران

ابراهیم حسین‌زاده مقبلی

(۱۳۱۷ش، تبریز ـ در قید حیات)
از نقاشان بنام و صاحب سبک ایران

ابراهیم حسین‌زاده مقبلی

ابراهیم حسین‌زاده مقبلی به سال ۱۳۱۷ هجری‌شمسی در تبریز متولد شد. از سنین کودکی وارد حوزه هنر و نقاشی گردید و به پیشرفت قابل توجهی در سبک‌های مختلف نقاشی دست یافت به‌طوری که از دوران جوانی تدریس نقاشی را در هنرستان‌های میرک، کوثر، سینمای جوان، خانه فرهنگ تبریز و دانشگاه آزاد تبریز دنبال کرد و ضمن آن توانست آثار برجسته‌ای خلق نماید.
در سال ۱۳۸۱ هجری‌شمسی به‌عنوان پیشکسوت برگزیده ملی انتخاب و از سوی رئیس جمهور وقت مورد تقدیر قرار گرفت و چندی بعد تندیس قلم‌موی طلایی نمایشگاه نقاشی ایران را از آن خود کرد.
آثار این استاد برجسته در موزه کالج لندن و شهرهای برلین، ترکیه و باکو به نمایش درآمده و در داخل کشور نیز بخشی از موزه هنرهای معاصر تهران، کاخ سعدآباد و مقبره‌الشعراء تبریز را به خود اختصاص داده است.
مدرن، رئال امپرسیون و رنگ روغن از سبک‌های فعالیت استاد مقبلی است که به واسطه ظرافت و هنرمندیش، در مسابقات مختلف هنری دهها جایزه برجسته را تصاحب نموده و نشان درجه یک هنر را از آن خود ساخته است. هشت دوره داوری مسابقات سراسری نقاشی جوانان ایران از افتخارات مقبلی در حوزه فعالیت آن استاد مسلم نقاشی می‌باشد.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه